ranchorioebro@seznam.cz +34 618 772 799

Rancho Rio Ebro - rybolov ve Španělsku

Kapři a jejich lov na RIO EBRO

Řeka Ebro proslula především v lovu sumců. Známá je však i díky lovu candátů a kaprů. Neuvěřitelné množství kaprů brázdících vody těchto španělských přehrad, lákají každoročně rybáře z celého světa na přehrady Riba Roja a Mequinenza. Ryby dosahují délky běžně více než 1m a hmotnosti přes 20kg. Každý rok jsou v několika případech hlášena monstra přes 30kg. Chytají se na klasické kaprové montáže i vybavení, základem je kapry ukrmit – jen tak že na jeden prut skrmíte nejméně 10kg za den se dokážete dostat přes magickou hranici 20kg. Může se to zdát přehnané, ale množství kaprů od 6 do 15 kg je takové že sežerou prakticky vše. Nejpoužívanější jsou obvyklé Halibut pelety – ty si sebou nevozte – kupte je přímo na místě – kukuřice a psí žrádlo frolig. Boilie je prakticky neúčinné.

Vybavení k lovu kaprů

Ideální jsou klasické kaprové pruty 3,6-3,9m s gramáží 2,75-3,5lb, vlasec minimálně 0,30mm, optimální je 0,35mm – až zapřáhnete ponorku s ocasní ploutví o šířce 30cm, pochopíte že to není vůbec přehnané. S ohledem na neuvěřitelné množství škeble zebrové je dobré používat šokovku s nějakého odolnějšího materiálu nebo šňůru s olověným jádrem – jinak o více něž polovinu ryb přijdete. Nezbytným doplňkem je pochopitelně kaprový podběrák, alespoň s metrovými rameny.

Ideální je noční lov v letních měsících kdy kapři žerou doslova na hod, v zimních měsících v závěru a začátkem roku se chytá méně, ale o to větších ryb.

Poznejte rybolov na Ebru zblízka – přijeďte za námi a prožijte nezapomenutelnou dovolenou.

Vytvořil hochmajer.com