Česky | Deutsch

Rybaření ve Španělsku » Stručná pravidla na řece Ebro

Stručná pravidla:


Španělský rybářský řád je poměrně obsáhlý a složitý, Ovšem na druhou stranu to jak to zde funguje je kolikrát v Čechách natolik zkreslováno že si je dobré udělat nejakou představu ještě před cestou. Potřebujete tzv. licenci k rybolovu v provincii Aragon při lovu na nádrži Riba Roja navíc místní povolenku tzv. COTO. Na přehradě Riba Roja je třeba si dát pozor na to kudy probíhá hranice regionů Aragon a Katalánsko - obojí mají pravdla trochu odlišná

Limity úlovků na přehradě Mequinenza (horní)
 

Candát - bez doby hájení 6ks na rybáře a den o minimální délce 45cm (španělé měří rybu na střed ocasní ploutve - počítejte že je třeba 3-5cm přidat).
Sumec - bez míry a doby hájení.
Blackbass - 6ks na osobu/den o minimální délce 35cm.
Kapr - neomezený počet kusů s mírou 35cm.

 Limity úlovků na přehradě Riba Roja
 

Candát - 4ks na osobu/den o minimální míře 50cm (španělé měří rybu na střed ocasní ploutve - počítejte že je třeba 3-5cm přidat).
Sumec - 2ks na osobu/den s mírou 100cm.
Blackbass a Kapr - jsou na spodní přehradě hájeni a je nutno je bez odkladu pustit zpět.

Veškeré úlovky nesmí být pro případnou kontrolu filetovany během lovu. Denní doba lovu je od hodiny před svítáním po hodinu po západu slunce - při lovu sumců do 24.00.

 Při lovu z lodě je třeba kromě rybářských dokladů (Coto a Licence) mít u sebe i doklady o registraci a pojištění lodě (loď musí mít Španělskou registraci) a doklad na ověření totožnosti (stačí i kopie pasu nebo OP).
Lov z lodě je možný pouze od svítání do soumraku. '
Vyvarujte se nožů s čepelí delší než 10cm viditelně ložených.
Chytá se na 2pruty a žádné další by neměli být během lovu rozloženy.
Při lovu z lodi je zákaz požívání alkoholických nápojů.
Nástražní rybičky musíte mít umístěny viditelně v lodi pro případnou kontrolu - je zakázáno používání řízkovnic umístěných mimo plavidlo.
Při lovu ve Španělsku je třeba dodržet vzdálenost 200m od tělesa přehradní hráze.
Zákaz bivakování u vody (stany ať už s podlahou nebo bez). 
Minimální vzdálenost mezi lovícími na břehu je 10m, při lovu sumce 25m a při lovu z lodě 50m.
Tak jako v každém státě na jihu je třeba dodržovat striktní zákaz rozdělávání ohňů - hrozí opravdu vysoké pokuty - i místní firmy a občané potřebují na pálení (listí, tráva...) speciální povolení.

Toto je opravdu jen stručný výklad základních pravidel pro rybolov na Ebru - pokud máte jakékoli dotazy neváhejte nás kontaktovat !! 

Diskuse

Příspěvek do diskuse

Datum: 22.02.2014 14:51:59; Od: Adam K.
Titulek: Dotaz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je pravda že u vás nemůže být použit kapr jako nástražní ryba na sumce...Díky za odpověď
Odpovědět

Datum: 22.02.2014 17:08:27; Od: Martin Mikoláš
Titulek: Re: Dotaz

Dobrý den
U nás?? Zákaz lovu na kapra jako nástražní rybu platí už řadu let v obou státech na březích Ebra - tedy i vAragonu, ale i v Katalánsku - a nejen kapra, nesmí se lovit na jakoukoli živou rybu!!! V minulosti bylo uděleno pár vyjímek několika obcím, ale většinou postupně končí a nejsou obnovovány !!
Odpovědět

Datum: 24.08.2014 15:57:08; Od: Jan Makrlík
Titulek: Re: Dotaz

To je teda pěkná blbost! Tento zákaz platí pouze na pstruhové vody. Na přehradě Riba Roja je lov na živou normálně povolen. Mychytáme na živou pořád a problém jsme nikdy neměli. Hlavně to tam sami píšete, že nástražní rybičky musí být umístěny na viditelným místě a né ve vezíru. Si v tom udělejte pořádek ;)
Odpovědět

Datum: 24.08.2014 17:14:49; Od: Martin Mikoláš
Titulek: Re: Dotaz

Dobrý den
Nač ta drsná slova - v textu máte uvedena obecná pravidla ve španělsku co se lovu týče - nikde tam není napsáno že ta věta s rybkami a řízkovnicí se vztahuje na tu a tu nádrž!! Jinak v dnešní době internetových překladačů si má slova může každý ověřit na stránkách aragon.es případně gencat.es - a to i bez znalosti španělštiny. Jinak zákaz lovu na rybky je věc stará již 3 roky - oficiálně se dá tento zákaz obejít členstvím ve spolku La Granja a Almatret - to jsou ovšem vyjímky pouze na velmi malou část spravovanou konkrétní obcí !! Nechci se vás dotknout ale já zde žiji, ne že bych sem jezdil na dovolenou 2x do roka a bohužel vím o čem mluvím :-)
Odpovědět

Datum: 22.02.2014 21:18:14; Od: Adam K.
Titulek: Re: Dotaz

Tohle pro mě byla novinka ikdyž jak píšete to platí už řadu let, byl jsem u vás v roce 2008 a na živou nástrahu se normálně chytalo (ikdyž nevím jestli už tehdy byl zákaz nebo nebyl :-) ) Letos se k vám chystáme v květnu tak sem se pídil po informacích a bylo mi řečeno tohle...jsem zvědav jak to tam bude probíhat, snad to nebude tak horký...
Odpovědět

Datum: 22.02.2014 22:56:16; Od: Martin Mikoláš
Titulek: Re: Dotaz

Dobrý den
Rok 2008 byl co já vím prvním rokem všeobecného zákazu lovu na živou rybu, ale pochopitelně kontrol bylo tehdy poměrně málo!! Jedete k nám v květnu?? Mohu se zeptat s jakou skupinou? Květen se poměrně plní a vaše jméno jsem zatím nikde neviděl - tak ať nedojde k nějakému nedopatření!! S pozdravem Martin Mikoláš Ranchorioebro.cz
Odpovědět

Zobrazení celé diskuse k tomuto článku (celkem 14 příspěvků)

Sdílejte nás


Kontakt

Rancho Rio Ebro
Fishing Paradise SLU
Praje Aubera S/N
50170 Mequinenza - (Zaragoza)
Tel: 0034 974 345 270
Tel2: 0034 618 772 799

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách

Úvod | Napište nám | Mapa webu |