Česky | Deutsch

Rybaření ve Španělsku » Počasí na ebru

Počasí na řece Ebro ve Španělsku

Počasí na řece Ebro ve Španělsku

 

Počasí na Ebru je poměrně stálé bez výrazných konkrétních výkyvů. Díky suchému počasí - vlhkost málokdy na Ebru přesahuje 10% jsou i letní, na středoevropana velmi vysoké teploty poměrně snesitelné. Teoreticky lze říci že 40°C na Ebru při zdejším suchém vzduchu odpovídá 28°C v čechách. Zajímavé jsou třeba zimní teploty kdy v prosinci přicházejí první ranní mrazíky a v lednu a únoru nejsou ranní teploty okolo -10°C ničím neobvyklé, velmi zřídka napadne na Ebru i sníh, sice 2 cm, které rychle roztají, ale ani sníh není na Ebru ničím neobvyklým.
 

Zimní rybolov ve Španělsku

 
Rybolov v zimních měsících je jeden z nekrásnějších i když jsou ranní teploty hluboko pod nulou v deset hodin již bývá okolo 5°C a v poledne je i přes 15. Tato teplota vydrží tak do šestnácté hodiny kdy opět padá dolů. Ryby jsou v měsících prosinec až únor mimořádně aktivní (snad vyjma kaprů a black bassů), úlovky zvláště velkých exemplářů sumců a candátů jsou v tuto dobu na Ebru na denním pořádku - díky teplotě vody 8 - 10°C je úlovků v tuto dobu opravdu hodně. 
 
Březen a duben jsou už vyloženě nádherné měsíce - teplota vody vystoupá na horní přehradě koncem března už k 18°C a  není problém se jít i vykoupat o měsíc později je již teplota na 20 - 22°C - denní teploty jsou mezi 20 a 25°C. V březnu jsou běžné deště, ovšem jste ve Španělsku takže buď velmi mírné nebo krátké přívalové v rozsahu několika málo minut. Březen na Ebru patří mezi mimořádné měsíce.
 
Květen a červen začíná na Ebru plné léto, teploty vzduchu překračují běžně 30°C a  teplota vody je již ke koupání vynikající - rybolov ve Španělsku se tak v těchto měsících již stává dovolenou pro celou rodinu.
 
Červenec a srpen to je ta pravá soda – teploty až 45°C ve stínu, na slunci běžně okolo 60°C, ovšem nemusíte se ničeho bát – ryby žerou především ráno a přes noc – vedro strávíte v klimatizovaných pokojích nebo u bazénů a přes noc rybaříte.
 
Září je stále ještě velmi teplý měsíc, který lze srovnat s červnem, teplota vody se sice pomalu snižuje, ale stále má min. 25°C – tedy příjemnou koupací. Vzduch má na Ebru celý tento měsíc okolo 30°C – začínají zrát granátová jablka a velmi zřídka prší.
 
Říjen je jeden z nejlepších a nejpohodovějších měsíců pro rybolov na Ebru – jak co se teploty vzduchu a vody, tak i aktivity ryb týče. Říjen je ovšem také nejfrekventovanější měsíc – na Ebru je běžně vyprodáno – je obrovský problém sehnat volné ubytování nebo loď. Měsíce září a říjen se pro rybaření rezervují měsíce dopředu a rozhodně to stojí za to.
 
Listopad je poměrně deštivý měsíc, ovšem i tak je počasí stabilní, ranní nízké teploty okolo 5 - 8°C bohatě kompenzují teploty přes den kdy šplhají ke 20°C ve stínu a není problém se v tuto dobu na Ebru pohybovat v šortkách a tričku.
 
Rybolov na řece Ebro ve Španělsku
 

Čerstvá předpověď počasí pro Ebro

 

Sdílejte nás


Kontakt

Rancho Rio Ebro
Fishing Paradise SLU
Praje Aubera S/N
50170 Mequinenza - (Zaragoza)
Tel: 0034 974 345 270
Tel2: 0034 618 772 799

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách

Úvod | Napište nám | Mapa webu |