Česky | Deutsch

Rybaření ve Španělsku » Mequinenza se představuje
Městečko Mequinenza se nachází na východním konci provincie Zaragoza a hraničí s provincií Huesca a Lleida na soutoku řek Ebro, Segre a Cinca. Její jedinečná geolokalizace a zvláštní mikroklima ovlivnily její bohatou historii a má dopad i dnes. V Mequinenze se s místními 2500 obyvateli domluvíte katalánsky, za což vás rádi odmění úsměvem či pozváním na některou z místních specialit, ke kterým patří Crema Catalana (taková místní verze Baileys), Patatas bravas (brambory se salsa omáčkou), Escalivada (pečený lilek, papriky a rajčata) a samozřejmě vynikající paella, která má u řeky Ebro, díky čerstvým surovinám, zcela unikátní nádech.
 

Do Mequinenzi za městskými slavnostmi

Plánujete-li si dovolenou, zkuste zapřemýšlet nad účastí na největších místních slavnostech, které se konají 17. září na počest Santa Agathoclie, která je patronem městečka. Během festivalu místní obyvatelé otevírají své náruče nejen svým blízkým, ale i turistům, kteří sem za příjemnou katalánskou atmosférou míří.
 

Mekka sportů na břehu řeky Ebro

Kromě lovu sumců, kaprů a dalších ryb je Mequinenza známá především pro svůj velký a moderní sportovní areál, který prakticky pokrývá veškeré požadavky na multifunkční sportoviště. Součástí areálu jsou 3 venkovní bazény, velká hala pro indoor sporty a kulturní akce i městské fotbalové hřiště . V Mequinenze nezapomněli ani na volejbalová a tenisová hřiště, prostor pro populární pétanque a dokonce i střelbu.
 
Bližší informace (oficiální stránky města Mequinenza)
 
Bazén ve městě mequinenza hřiště mequinenza
 

Turistika v okolí pro zpestření rybolovu ve Španělsku

Díky řece Ebro a přehradám Riba-roja a Mequinenza je část okolí městečka chráněnou oblastí. Jde o vřesoviště, která díky unikátní vlhkosti a vzduchu vytvářejí perfektní podmínky pro život řady endemických rostlin. Toto prostředí je velmi dobré i pro mnoho živočichů, kteří tuto lokalitu obývají. Oblast je přístupná veřejnosti po značených trasách a kromě ní lze pěšky objevovat i další přírodní krásy v blízkém okolí. Tomuto účelu slouží 4 značené trasy, jež tu na vás čekají. Vydejte se po nich na celodenní výlet nebo procházku a prozkoumejte přírodní krásy v těsném sousedství Mequinenzy.
 

První cestaRuta „Porchina“ – „Auts“ – „Barranc del metge“

 

druhá cesta Ruta de Aubera „Camí de sirga“

 

třetí cestaRuta de la presta

 

čtvrtá cestaRuta de los Museos

 

 

Gastronomie v Mequinenze

Katalánsko a celá oblast okolo řeky Ebro je proslulá kromě rybolovu na Ebru i díky gastronomii, jež ale s lovem ryb přímo souvisí. Při své návštěvě určitě neopomeňte zabrousit do některé z restaurací či snack barů v městečku, jež převážně nabízejí místní pochoutky. Přímo v Mequinenze najdete 15 restaurací/barů, ve kterých vaše choutky dokáží uspokojit. Kromě tradičních jídel doporučujeme ochutnat i místní produkty, mezi které patří vynikající olivový olej Hacienda Iber či Molino Mequinenza, lokální pivo Picarda nebo místní pečivo.
 
Z restaurací a barů si vyberte sami, jelikož každý nabízí „to své dobré“. Jejich výpis najdete zde.
 

Muzea, která stojí za návštěvu

Kromě poznávání současnosti města Mequinenza a jeho okolí stojí za návštěvu i muzea, která se zde nacházejí. Ta vám umožní pochopit vývoj oblasti a souvislosti, které vám možná utíkají. Pronikněte hlouběji do myslí místních obyvatel, pochopte jejich zvyky a specifický pohled na život. Máte jedinečnou šanci.
 
Důlní muzeum mequinenza
 

Užijte si rybolov ve Španělsku naplno. Pomůžeme vám.

 

Sdílejte nás


Kontakt

Rancho Rio Ebro
Fishing Paradise SLU
Praje Aubera S/N
50170 Mequinenza - (Zaragoza)
Tel: 0034 974 345 270
Tel2: 0034 618 772 799

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách

Úvod | Napište nám | Mapa webu |