Česky | Deutsch

Rybaření ve Španělsku » Kapři na EBRU

Kapři a jejich lov na RIO EBRO

Řeka Ebro proslula především v lovu sumců. Známá je však i díky lovu candátů a kaprů. Neuvěřitelné množství kaprů brázdících vody těchto španělských přehrad, lákají každoročně rybáře z celého světa na přehrady Riba Roja a Mequinenza. Ryby dosahují délky běžně více než 1m a hmotnosti přes 20kg. Každý rok jsou v několika případech hlášena monstra přes 30kg. Chytají se na klasické kaprové montáže i vybavení, základem je kapry ukrmit - jen tak že na jeden prut skrmíte nejméně 10kg za den se dokážete dostat přes magickou hranici 20kg. Může se to zdát přehnané, ale množství kaprů od 6 do 15 kg je takové že sežerou prakticky vše. Nejpoužívanější jsou obvyklé Halibut pelety - ty si sebou nevozte - kupte je přímo na místě - kukuřice a psí žrádlo frolig. Boilie je prakticky neúčinné.   

Vybavení k lovu kaprů

Ideální jsou klasické kaprové pruty 3,6-3,9m s gramáží 2,75-3,5lb, vlasec minimálně 0,30mm, optimální je 0,35mm - až zapřáhnete ponorku s ocasní ploutví o šířce 30cm, pochopíte že to není vůbec přehnané. S ohledem na neuvěřitelné množství škeble zebrové je dobré používat šokovku s nějakého odolnějšího materiálu nebo šňůru s olověným jádrem - jinak o více něž polovinu ryb přijdete. Nezbytným doplňkem je pochopitelně kaprový podběrák, alespoň s metrovými rameny.

Ideální je noční lov v letních měsících kdy kapři žerou doslova na hod, v zimních měsících v závěru a začátkem roku se chytá méně, ale o to větších ryb.

Poznejte rybolov na Ebru zblízka - přijeďte za námi a prožijte nezapomenutelnou dovolenou.

 

Kapr ulovený na řece Ebro

Pokud si nejste jisti s výběrem vybavení pro konkrétní způsob lovu, nebo máte ohledně lovu na řece Ebro jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat a mi vám doporučíme vše potřebné.  

Diskuse

Příspěvek do diskuse

Datum: 18.02.2013 21:35:07; Od: Martin vich
Titulek: Bez titulku

ahoj chci se zeptat kolik mam mit metru vlasce jak stojan jakej bilies a palet poradte kolik kg na tyden a a kolik by to stalo na rio ebro 150kg halybut pelet
Odpovědět

Datum: 18.02.2013 21:47:32; Od: Martin Mikoláš
Titulek: Re: Bez titulku

Dobrý den
Potřebujete zcela standartní kaprovou výbavu - v 90% případů se loví ve vzdálenosti menší než 50m. Vlasec bych doporučoval o průměru 0.35mm klidně i víc - rozhodně to není předimenzované. Co se stojanu týče to je spíš na vás na co jste zvyklí, chytá se tu na pelety a kukuřici - experimenty s boilím moc nedoporučuji - výsledky nebývají nijak ohromující. 25kg pelet se tu běžně prodává za 60,-€ - 150 kg je množství spíše vhodné k lovu sumců - při kaprařině tu většinou tolik krmit nutné není. S pozdravem MM
Odpovědět

Sdílejte nás


Kontakt

Rancho Rio Ebro
Fishing Paradise SLU
Praje Aubera S/N
50170 Mequinenza - (Zaragoza)
Tel: 0034 974 345 270
Tel2: 0034 618 772 799

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách

Úvod | Napište nám | Mapa webu |