Česky | Deutsch

Rybaření ve Španělsku » Ebro trochu jinak !!

Ebro trochu jinak !!
 

Pokud plánujete další výpravu do Španělska a doma už čelíte poznámkám na téma - furt seš jen na rybách, na kluka prdíš, víš vůbec, že Karolína má nový objev....atd. Určitě to znáte, nemyslím si, že existuje moc rodin, kde by to bylo jinak. Manželka má pro vašeho koníčka a nemusí to být jen ryby, málokdy 100% pochopení. No a pokud ho, přeci jen má - tak dříve nebo později se bude dožadovat pozornosti i pro sebe !!

Tak proč nespojit rybaření na Ebru s rodinnou dovolenou. Nemyslete si, že to nejde - z našeho campu je to k moři 110km a na lyžarská střediska do Pyrenejí mnohdy méně než 200km. Připočtete-li k tomu osobní kouzlo Španělska a bezpočet nejen kulturních památek, celé to šikovně zabalíte, určitě vám další rybaření na Ebru - doma projde.

Moře a pláže
 

Cesta z Mequinenzy k moři se dá zvládnout za méně než hodinu a půl, pokud nenarazíte na problémy lze tento čas i o pár minutek zkrátit. Katalánské a Aragonské pobřeží nabízí vše co si jen dokážete na klasické plážové dovolené představit - pobřeží známé jako Costa del Azahar navazuje přímo nad Barcelonou na pláže Costa Brava ( rozhodně v ničem nezaostává) a pokračuje až dolů do Valencie. Na několika stovkách kilometrů najdete desítky měst a městeček s klasickým plažovým vyžitím od prvotřídních barů s často až neuvěřitelnými koktejly přes vynikající restaurace s nabídkou všech možných i nemožných mořských potvor za více než přijatelné ceny. Ceny to je ve Španělsku kapitola sama pro sebe, prakticky vše je tu levnější než v ČR, ale pozor!! Pokud vejdete do prvního obchodu s potravinami na pláži budete asi dost nemile překvapeni, je třeba využívat nabídky velkých obchodů na periférii - Simply, Carrefour, Mercadona, Lidl..atd. Nabídka zboží i konkurence mezi obchodníky je obrovská, a na cenách je to vidět. Pokud však vyhledáváte klid malých letovisek, kde budete jen vy, slunce a moře, musíte paradoxně počítat s vyšší cenou. Prázdninové letovisko s fotogenickým jménem Miami Platja (u cedule se jménem městečka se fotí prakticky každý), je většinu sezóny relativné klidné a s parkováním (zadarmo) přímo na plaži není nikdy problém. Za každý nákup od piva přes oběd v restauraci tu ovšem dáte o mnoho víc než např. v mnohem rušnějším Salou.


Samozřejmně, nechybí nabídka vodních sportů od skůtrů přes projíždky na padáku až třeba po potápění. Nemusíte ovšem zapomínat ani na děti - aquapark najdete prakticky v každém větším městě a ZOO nebo mořské aqurium v Barceloně zabaví celou rodinu.


Vzdálenost k moři je časově tak nenáročná, že není problém jezdit každý den. Je, ale pravdou, že denní ježdění nemusí být to pravé a budete chtít na pláži zůstat několik dnů. Pak závisí jen na vás jakou kategorii ubytování zvolíte. Ceny apartmánů i hotelových pokojů začínají na prakticky stejné částce dvaceti eur za noc - schválně uvádím cenu za noc ne za osobu, není pochopitelně problém sehnat luxusní hotel za několikanásobek této částky i se službami AI.
Pláže v oblíbeném Salou Salou Klasická plážová promenáda Španělská kuchyně Živé sochy na třídě La Rambla v Barceloně  

 

Kultura a pomátky
 

 Sagrada Familia, Montserat, Katedrála v Burgosu s ostatky Cida, Santiago de Compostela, obrazárna Museo del Prado v Madridu.....atd. To je jen malá část toho co nabízí Španělsko, těm co nehodlají trávit dovolenou na pláži nebo na Ebru na rybách. Španělsko je hned po Itálii zemí s největším počtem vyjímečných památek - pokud nevěříte - tak seznamy světového kulturního a přírodního bohatsví Unesco zahrnují více než 40 z nich.


Koho nebaví běhání po hradech, zámcích a kostelích, může samozřejmně svůj čas věnovat památkám přírodním - Parque Nacional de Aigüestortes y Lago de San Mauricio nebo Parque Nacional de Ordesa y Monte Perdido, toto jsou 2 nejbližší národní parky ležící přímo v Pyrenejích (v pevninské části Španělska je jich 9) a přírodní scenérie tu doslova berou dech. Pokud by jste plánovali výlet několikadenní - máme nápad i na ten, biosférická rezervace UNESCO a národní park Sierra Nevada v jednom. Třítisícové vrcholy nabízí lyžování v květnu, stejně jako koupání na pláži o hodinu později - lyžařské středisko Pradollano je pravidelně dějištěm světového poháru a v roce 1996 hostilo Mistrovství světa v alpském lyžování.
   

Tak co, ještě myslíte, že nemůžete s manželkou na "ryby" do Španělska !! Osobní zážitky z lyžování v Pyrenejích zde najdete o něco později.

Stále ale platí, že tím hlavní tahákem je lov sumců, lov candátů, lov kaprů a některých dalších. Poznejte rybolov na Ebru a prožijte u nás dovolenou, která se stane vrcholným rybářským zážitkem na celý život.

Sdílejte nás


Kontakt

Rancho Rio Ebro
Fishing Paradise SLU
Praje Aubera S/N
50170 Mequinenza - (Zaragoza)
Tel: 0034 974 345 270
Tel2: 0034 618 772 799

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách

Úvod | Napište nám | Mapa webu |